2013-2014 Bahar Yarıyılı Görsel Programlama-I Projesi     

Ödev Teslim Formları ;

Proje Notunun Belirlenmesi:

Yazacağınız programın değerlendirilmesinde aşağıdaki kriterler göz önünde bulundurulacaktır:

  • Programın doğru çalışıyor olması – 30 puan
  • Kaynak kodun okunabilirliği (readability) – 15 puan
  • Programın doğru değerlerde sonuç üretebilmesi – 25 puan
  • Savunma – 20 puan
  • Rapor – 10 puan

Savunma:

Programın savunması için Expression Studio veya Camtasia gibi “screen capture” programlarından biri kullanılarak bilgisayar karşısında programın kaynak kodu ve çalışma şekli anlatılıp .wmv yada swf formatında kaydedilecektir. Kaydedeceğiniz videonun boyutu 25 dakikayı geçmemelidir. Proje yapan öğrenci bu sürenin yarısı boyunca programın kaynak kodu ve çalışma şekli üzerinde konuşmak zorundadır. Teslim edilen her bir proje için yukarıda anlatıldığı şekilde savunma yapılması zorunludur. Savunma yapılmadığı taktirde “Proje Notunun Belirlenmesi” kısmında bahsi geçen tüm puanlamalar geçerliliğini kaybedecektir.
Expression Studio 4 Ultimate programı MSDNAA’dan indirilebilir.

Rapor:

Rapor 2 bölümden oluşacaktır:

1. Giriş : Algoritmaya ait akış diyagramı ya da yalancı kodu (preudocode) anlatılacaktır.
2. Program : Algoritma programdan kod alıntıları yapılarak anlatılacaktır.

Rapor kapak hariç en fazla 10 sayfa olacaktır. Başlıklar koyu ve 12 punto; diğer kısım 11 punto olacaktır. Kod alıntısı yaparken font türü “Courier New” 11 punto olacaktır. Metin iki yana yaslı olacaktır.

Proje tesliminde rapor çıktısı ile birlikte, “NUMARA_AD_SOYAD” formatında isim verilmiş klasörde kaynak kod, video ve rapor (.docx veya .doc) bulunacak ve USB bellekte teslim edilecektir. Mail ile proje teslimi kabul edilmeyecektir.

Not: Projesini teslim etmeyen öğrenciler sıfır olarak not alacaklardır.

Son Teslim Tarihi : 22 MAYIS 2014  Perşembe Saat: 09:00 – 13:00 , Bu tarih ve saat aralığı dışında kesinlikle proje kabul edilmeyecektir.