ELEKTRİK ELEKTRONİK BİLGİSİ ÖDEV DUYURUSU

 

Genel Bilgiler

Elektrik Elektronik Bilgisi dersini alan öğrenciler için ödev konuları bölümünde verilmiştir. Her öğrencinin ödev bölümünde yer alan 10 adet devreyi teorik olarak çözmesi ve Matlab simülasyonunu gerçekleştirmesi beklenmektedir..

Ödevler, basılı olarak 02/12/2019 tarihinde ders saatinde  teslim edilecektir ve bu tarih kesinlikle esnetilmeyecektir.

Ders notunun hesaplanması için ağırlıklar; Arasınav: %30, Ödev: %20, Dönem Sonu Sınavı: %50 olarak belirlenmiştir.

Ödevin Hazırlanması

Ödev konuları ders kapsamında anlatılan konulardan seçilmiştir. İstenenlerin, gerçeğe uygun bir şekilde MATLAB/SIMULINK ortamında benzetiminin yapılması ve sonuçların raporlanması öğrencilerden istenmektedir. Ardından her devre için oluşturulan benzetim modeli adım adım açıklamalı olarak raporda anlatılacaktır (ekran görüntülerinden faydalanılabilir). Ödevinizden elde edilen sonuçlar mutlaka değerlendirilmelidir (yorumlanmalıdır). Raporların değerlendirilmesinde biçimsel özellikler de dikkate alınacaktır.

Raporda verilen ödevler için, başlıklar koyu ve 12 punto; diğer kısım 11 punto olacaktır. Font türü “Courier New” 11 punto olacaktır. Metin İki yana yaslı olacaktır.

Ödev tesliminde rapor çıktısı ile birlikte, “NUMARA_AD_SOYAD” formatında isim verilmiş klasörde MATLAB SİMULİNK kaynak dosyaları ve rapor(.docx veya .doc ) bulunmalıdır. USB bellekle ödev teslim edilecektir. Mail ile ödev teslimi kabul edilmeyecektir.

Ödevinizin savunması için Expression Studio veya Camtasia gibi “screen capture” programlarından biri kullanılarak bilgisayar karşısında seçtiğiniz bir devreyi nasıl yaptığınızı ve çalışma şekli anlatılıp .wmv yada swf formatında kaydedilecektir. Kaydedeceğiniz videonun boyutu 10 dakikayı geçmemelidir. Ödevi yapan öğrenci bu süreyi aşmamalıdır. Teslim edilen ödev için yukarıda anlatıldığı şekilde savunma yapılması zorunludur. Savunma yapılmadığı taktirde ödeviniz değerlendirilmeyecektir.

Not:

 

  • Ödevle alakalı sorularınızı e-posta yoluyla sorabilir ya da sadece Pazartesi günleri öğleden sonra odamda bizzat danışabilirsiniz.
  • Raporlarda benzerlik oranı yüksek ise bir tanesinin notu aynı rapor sayısına bölünerek raporlara dağıtılacaktır.
  • Ders notlarından, internet üzerinden başka kaynaklardan faydalanabilirsiniz.

ESM203 ÖDEV İNDİR

ÖDEV KAPAK FORMU İNDİR